Easy Language Center

Kurs języka hiszpańskiego w Opolu

Moda na hiszpański.

Kurs Języka Hiszpańskiego Opole Flaga Czym należy tłumaczyć tak duże ostatnio zainteresowanie językiem hiszpańskim? Czy to prawdziwa moda spowodowana swego rodzaju odmiennością tego języka, czy raczej jego ogromna powszechność? Językiem hiszpański posługuje się ok. pół miliarda ludzi na świecie. Tylko w Stanach Zjednoczonych po hiszpańsku mówi 15% populacji, czyli ok 17,5 mln, a do 2020 roku liczba ta ma się znacznie poszerzyć, sięgając nawet 51 milionów obywateli. Los Angeles jest czwartym miejscem na świecie, w którym ludzie w większości posługują się językiem hiszpańskim na co dzień. Meksyk zaś, jest krajem, który skupia 80 tys. hiszpańskojęzycznych obywateli. To pod względem częstotliwości użycia drugi język na świecie, zaraz za językiem angielskim. Hiszpański jest ponadto językiem urzędowym w 21 krajach świata oraz językiem oficjalnym w wielu międzynarodowych organizacjach jak UNESCO, ONZ itp.

Król Hiszpanii, Juan Carlos był jednym z tych, którzy przyczynili się do tak szerokiego rozpowszechnienia języka hiszpańskiego na całym świecie. Był on propagatorem szkół i ośrodków nauczających hiszpańskiego w wielu miejscach globu. Do dzisiejszego dnia widoczna jest ta tendencja, czego przykładem jest Instytut Cervantesa oraz Salamanka – ośrodek w którym uczy się hiszpańskiego ponad 60 tys. chętnych rocznie. Szkoła ELC pragnie wpisać się w ten powszechny i owocny nurt organizując kursy hiszpańskiego Opole.

Jakie są korzyści płynące z posługiwania się językiem hiszpańskim?

Nie ma żadnych wątpliwości, że znajomość języka hiszpańskiego czyni nas obywatelami świata, skoro jest on narzędziem porozumiewania się tak dużej liczby ludzi na świecie. Język hiszpański jest językiem niezwykle użytecznym. Turyści podróżujący po Ameryce Łacińskiej niejednokrotnie docenili znajomość języka hiszpańskiego, ponieważ jest to często jedyna możliwość kontaktu. To nie jedyny argument dla którego szkoła ELC posiada w swej ofercie hiszpański Opole. Wieli studentów pochodzenia hiszpańskiego przybywa do Polski w ramach unijnych programów typu Socrates, wymieniając się z polskimi studentami. Pewna ich część decyduje się zostać w naszym kraju na dłużej. Biegle posługując się językiem hiszpańskim mamy szanse rozpocząć studia na renomowanych uczelniach w Hiszpanii, oraz piąć się po szczeblach międzynarodowej kariery w instytucjach użyteczności publicznej.

Wciąż nie jesteś przekonany? - oto szereg innych powodów by zacząć kurs języka hiszpańskiego.

Hiszpania jest krajem bogatym kulturowo, z którego wciąż wyłaniają się utalentowani artyści z dziedziny filmu czy sztuki. Hiszpańska literatura staje się bardzo poczytna w naszym kraju. Nie ma większej przyjemności, aniżeli czytanie książek w oryginalne. Taką umiejętność jest w stanie zagwarantować szkoła językowa, która oferuje korepetycje hiszpańskiego Opole. Kursy hiszpańskiego w ELC Opole prowadzone są w formie zajęć grupowych oraz indywidualnie, w zależności od preferowanej przez uczniów metodyki. Nauka hiszpańskiego w ELC Opole jest niezwykle efektywna i przyjemna.

NOWOŚĆ! Kursy języka hiszpańskiego METODĄ BEZPOŚREDNIĄ rozwijającą przede wszystkim umiejętność rozumienia i mówienia w j. hiszpańskim - UCZ SIĘ HISZPAŃSKIEGO 4 RAZY SZYBCIEJ!